KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14752141
nr 1475 2141
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
"Vårbukett med blåsippor". Signerad, daterad 1978. Akvarell, 35x29 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 20 juni 2022
kl 20:39:44
100 kr
200 kr
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg